Meist

IIKA Keskus

IIKA keskus on oma pärisalguse saanud aastal 2007 Soomes, kus Ülar Lindepuu asutas Parapsühholoogia ja piiriteaduste uuringute keskuse ja Inimesen Informatiivisen Kehityksen Akatemia, millest tuleb lühend IIKA (Eesti keeles – Inimese Informatiivse Arengu Akadeemia), . Aastal 2013 alustas IIKA keskus oma tegevust ka Eestis. Praegu õpingud toimuvad Tallinnas (Alg-, baas- ja süvaõpped) ja Meisterklassi Meediumite Klubi õpingud Soomes.

Ylar Lindepuu

"

IIKA keskuse asutaja

Ylar Lindepuu

Olen olnud üle 30 aasta ettevõtja nii eestis kui ka soomes. Eestis olin hõivatud pikki aastaid oma puidutöötlemis ettevõttega ja hiljem pidasin soomes mitmeid aastaid esoteerilist raamatukauplust, parapsühholoogia uurimuskeskust ja kirjastust.

Parapsühholoogia uuringute vallas alustasime olemasolevate andmete kogumisest valdkondades nagu selgeltnägemine, hüpnoos, radiesteesia, telepaatia, regressioon, psühhomeetria, telemeetria, telekinees, psühhokinees, levitatsioon, astraalsed rännakud, materialisatsioon ja teleportatsioon. Töötanud läbi väga suures mahus materjale, mõistsime, et parapsühholoogia ilmingud on ammugi maailmas läbi uuritud ala ja need üles loetletud fenomenid on kõik tegelikult juba ammu ka teaduslikult ära tõestatud. Sellest ei ole lihtsalt väga palju avalikult räägitud. Tänapäeval on termin ”parapsühholoogia” ennast juba ammendanud ja enam ei räägita niivõrd parapsühholoogia arengust, pigem inimese energeetilis-informatiivsest arengust. Asutasimegi Soomes “Inimesen Informatiivisen Kehityksen Akatemia”, millest tuleb lühend IIKA (Eesti keeles – Inimese Informatiivse Arengu Akadeemia), kus hakkasime õpetama selgeltnägemist, telepaatiat, astraalset rändamist nii täiskasvanutele kui ka lastele. Aastal 2013 alustas IIKA keskus oma tegevust ka Eestis. Praegu õpingud toimuvad Tallinnas (Alg-, baas- ja süvaõpped) ja Meisterklassi Meediumite Klubi õpingud Soomes.

Jana Järvik

"

IIKA keskuse õpetaja, treener, nõustaja

Jana Järvik

​Olen oma elu jooksul töötanud ja tegutsenud väga erinevates valdkondades, minus on alati olnud koos asjalik, jalad maas pool ning loominguline poole. Olin pikalt riigiametnik, aga töötasin ka iluuisutajate koreograafina; olen õpetanud kõrgkoolis avalikku haldust- ja juhtimist, aga olen olnud ka klassikalise balleti õppejõud. Samuti olen tegutsenud ettevõtjana. 

Mulle on alati väga sobinud reaalained ning ka mu vanemad on olnud jalad kindlalt maas, reaalainete valdkonnaga seotud. Huvi teaduse ja erinevate valdkondade teadmiste vastu on mul olnud lapsest peale ning see on toetanud mu usku, et kuskil on midagi enamat, kui see mida silm näeb ja mida igapäevaselt märkame. Ma lugesin palju, mis sel ajal kätte saada oli. Hiljem tulid materjalid kvantfüüsika avastustest, neuroteadlaste uuringute kohta meditatsiooni mõjust inimese ajule, meie keele mõju inimese elule ja suhtumistele… üks film viis teise juurde, üks raamat järgmiseni. Teadlikumalt hakkasin vaimsel teel liikuma üle 10 aasta tagasi. Tutvusin erinevate meetoditega ning käisin lühematel ja pikematel kursustel. Umbes 5.aastat tagasi hakkasin omandatud teadmisi ka koolitustel edasi andma ning inimesi vastu võtma ja nõustama, hiljem läbi viima enesearengu mastermind gruppe. Need otsingud viisid mind IIKA keskusesse, kus õppisin mitu aastat ning aastal 2017 asusin seal ka õpetama. See on olnud huvitav teekond, teekond iseendani. Olin tegelenud rahvusvaheliste küsimustega, mind olid alati köitnud laiad, valdkondade vahelised teemad. Oma imestuseks, olles tulnud enda eelduse järgi kitsamate küsimuste – üksikinimese teemade juurde, avastasin ma siin kõige avarama maailma, lõputu võimalusteruumi avastusteks. Aidata oma teeotsa leida teistel – on see siis läbi eravastuvõttude, koolituste, mastermaind gruppide, on olnud minu jaoks suure inspiratsiooni allikaks.

Anniki Helevi Aido

"

IIKA KESKUSE ÕPETAJA, TREENER, NÕUSTAJA

Anniki Helevi Aido

Olen sündinud ja kasvanud Tallinnas. Praeguseni elan oma isakodus Nõmmel. Mind on juba lapsena kõnetanud teispoolsusesse rännanud hinged. Väga väikese lapsena pidin olema palju üksinda kodus. Siis hakkasidki minuga tihti kontakti võtma surnud lähedaste hinged, pakkudes lohutust ja seltsi. Olen omale toredad vanemad valinud, kuna nad juba minu elu algusest peale on lubanud elada mul oma natuke teistsuguses maailmas.

Suvitatud sai väikeses majakeses Puhtu-Laelatu põlismetsade keskel. Mul oli ka ääretu õnn viibida lapsepõlves üsna tihti kirjanike ja kunstnike ringkondades ning tutvuda vaimsete väärtuste kandjatega.
Oma võimete teadlik arendamine algas alles täiskasvanuna, kui ma osalesin autogeense treeningu kursustel. See oli juba teadlik energiate liigutamine ja informatsiooni vastu võtmine kõiksusest. Tasapisi olen ennast täiendanud erinevatel koolitustel osaledes ja oma oskusi ja andeid lihvides.
 
Tegelen erinevate teemadega:

  • Suhtlemine teispoolsusega
  • Juhendamine vaimsel teekonnal
  • Hirmudest teadlikuks saamine ja vabanemine erinevate meetoditega

Triin Peips

"

IIKA KESKUSE ÕPETAJA, TREENER, NÕUSTAJA

Triin Peips

Elan Eestimaa Lõunapoolsete metsade vahel, ning läbinud pika rikkalikult vürtsitatud emotsinaalse tee isiklikul kasvamise tasandil. Olen elus tegelenud tippspordiga ning täna naudin seda, kui aeg iseendale ning võimalust tundeid ja emotsioone läbi seedida või maha laadida. Igapäeva elu jagan pere, ettevõtluse ja vaimsuse vahel. Olen läbinud IIKA kursused MK III-ni, Kogemusnõustajate koolituse ning õppinud siit ja sealt veel juurde erinevaid teadmisi.

Mul on olnud õnn kohata elus väga erinevaid ja huvitavaid inimesi, kes on mind nii teadlikult, kui ka  alateadlikult suunanud järgmiste teadmiste ja uste juurde. Tee Alg Minani ja põhiväärtusteni on imeline teekond, mille julgustan kõigil ettevõtma. Suurimad õpetajad on hirmud ja pettumused – need avavad uksed suurte teadmiste juurde.

Mind paeluvad teemad, mida käega ei katsu aga “silmaga” näeb küll. Elu erinevad aspektid, suhted ning nende dünaamika, usundite ja kultuuride filosoofiad, rännakute ja meditatsioonide läbiviimine.

Olen IIKA treeninguid mõnda aega juhendanud Otepääl ning teeninud usalduse, et alustada kursuste juhendamisega. Lähtun omandatud põhimõttest, et maailm ei vaja päästmist, kuid aitan seda kes seda küsib.