Ajakiri TERVISETARK selgeltnägemise kursustel

Ajakiri TERVISETARK selgeltnägemise kursustel

Kas igaühest võib saada selgeltnägija?

Üle kümne aasta vene tuntuimate selgeltnägijate käe all õppinud soome-eestlane Ülar Lindepuu kinnitab, et selgeltnägemine pole üleloomulik kõrgemalt poolt antud võime, see on iga inimese loomupärane oskus, mida on võimalik teatud meetodite abil välja arendada. Käisisme tema kurusel, et teada saada, kas igaühest võib saada selgeltnägija.

Kui veel paarikümne aasta eest suhtuti selgeltnägijatesse kui erilistesse inimestesse, keda selja taga nõiaks kutsuti, siis tänapäeval leidub üha enam neid, kes kursustel käies või vaimsete praktikatega tegeledes on hakanud ise tajuma sündmusi väljas pool füüsilist reaalust.

Ma olin nähtamatut maailma varasemalt vaid kombanud, ent kui märkasin kursuse reklaami  “Rännak alateadvusesse –selgeltnägemise ja mineviku muutmise treening” tekkis tunne, et peaksin asja tõsisemalt käsile võtma.

Puusepast selgeltnägijaks

“Kursuse lõpuks olete kõik suurepärased selgeltnägijad, mitte keegi siit ruumist ei lahku ilma selgeltnägemise kogemuseta!” lubas õpetaja Ülar Lindepuu täie enesekindlusega.
Mõtlesin endamisi, kuidas julgeb mees anda täielikku garantiid millelegi, mis pole käega katsutav ega silmale nähtav. Ometigi usaldas teda miski minu sees.

Esmalt rääkis Ülar pisut endast. Saime teada, et ta pidas aastaid puusepaametit, kuni ühel päeval tundis, kuidas ellu on tekkinud seisak, kõigel on pidur peal. Ülarit kimbutasid väsimus, tüdimus, energiapuudus. Ta ei otsinud surnud punktist meeleheitlikult väljapääsu ega hakanud pidama endaga sisemisi sügavaid dialooge, vaid leppis olukorraga, lastes asjadel vabalt eksisteerida.

“Kui te lasete ükskõik millise teema, küsimuse või soovi vabaks, saab kõikus hakata teile näitama uusi võimalusi ja õigeid lahendusi,” selgitab ta. Ülarile juhataski Universum juhuslikult kätte ühe vene keelse raamatu “Mõtte jõud,” mis viis ta sügava arusaamiseni, kuidas mõtetel on lausa vääramatu jõud ning milliseid probleeme suudavad inimesed endale ise läbi kinnistunud uskumuste ja mõttemallide luua.

SOBRAN MINEVIKUS: Selgeltnägemise õpetaja Ülar Lindepuu õpetas, et minevikku on võimalik muuta. Tuleb minna häirivasse minevikuhetke ning see vaimsel tasandil uuesti läbi lahendada, et seda paremini mõista. Siis muutuvad minevik, olevik ja tulevik.

Rännak alateadvusesse ongi selgeltnägemine

Ülar hakkas kompama oma sisemist maailma meditatsioonidega. Alustuseks on kõige olulisem saavutada teadvusseisund une ja ärkveloleku piiril, kuna see avab ligipääsu alateadvuse peidetud maailma. Ülar teeb kogu 16 liikmelisele õppegrupile esimese asjana selgeks, et tavateadvus, mida me kasutame, sisaldab 20% informatsiooni, alateadvus see-eest 80%. Lisaks pole tavateadvuse mõtetest 80% inimese enda omad, vaid need on pähe kinnistatud, alguses meie vanemate, hiljem kaaslaste, ühiskonna ja meedia poolt. “Kui laseme end ümbritsevast mõjutada, siis ei suudagi inimene oma tõelisi vajadusi täita ja jääb teiste juhtida. Tagajärjeks on halb enesetunne ja rahulolematus,” hoiatab ta. “Tasub teada, et 85% haigustest on psühhosomaatilised ja alguse saanud mõttemallidest,” lisab Ülar.

Õpetaja selgitab, et tavateadvus on piiratud funktsioon, alateadvus aga avatud kõiksusele. Teisisõnu alateadvusest informatsiooni kasutamine ongi selgeltnägemine, mis igal inimesel avaldub individuaalselt. Mõni näeb sündmusi piltide, filmilindi või füüsiliste kujutistena, aga on ka selgeltkuulmine, -tundmine ja -teadmine – need kõik on kanalid alateadvusesse.

Reis nähtamatusse maailma

Nähtamatusse maailma pääseb täielikult lõdvestununa  kui ollakse ärkveloleku ja une piiril ehk teisisõnu minnakse alfa tasandile, kus luuakse kontakt mentaalse jõu keskusega.  

“Alguses kulus mul 40 minutit oma keha täielikuks lõdvestamiseks, paari nädala pärast suutsin teadvuseseisundit juba 20 minutiga muuta, hiljem viskasin pikali ja ankurdusin hetkega une-ärkveloleku piirile,” märgib Ülar. Alateadvuses ringi reisides hakkame nägema sündmusi oma tulevikust ning suudame tagasi minna minevikku, kasvõi niikaugele kuhu ulatuvad meie eelmised elud. Ülar selgitab, et me oleme täis programme ja meil on võimalik energeetilisel tasandil kõike ümber programmeerida. Meil on valida kas olla ohvrid või võitjad. Kui inimene jõuab mõistmiseni, saab temast võitja! Seepärast ongi vaja käia alateadvuses, et mõista põhjuste algolemust ja parandada seeläbi oma elukvaliteeti.

Lõdvestume ja mediteerime

Teooriale järgnevad meditatsiooniharjutused. Ma ei jõua kordagi alfatasandile, kuid suudan ennast lõdvestada piisavalt, et kompida enese alateadvuses ja tajuda ruumis valitsevat infovälja.

Ülar juhendab meie meditatsiooniharjutust: kõigepealt lõdvestume ja vaigistame oma tavateadvuse, sulgeme kõik mõtted ja teeme pea tühjaks. Seejärel kujutleme pilti mererannast ja astume läbi selle otse mereranda. Tunnetame füüsiliselt, kuidas tuul paitab õlgu, varbad vajuvad liivast läbi, vesi puudutab meie jalgu. Läheme ujuma, muutume kaladeks, seejärel lendame linnuna taevasse ning laskume palmide keskele, kus muutume ahvideks ja transformeerume tagasi inimesteks.

Kogu ülesande eesmärk oli suuta viia ennast kirjeldatud seisundisse ja tunnetada erinevaid olemusi, maailmasid, teisi kehasid.

“Mul oli tunne, justkui loeks Ülar mu mõtteid või mina tema omi, sest teadsin justkui ette, mida ta järgmiseks meile ütleb.”

Mul oli tunne, justkui loeks Ülar mu mõtteid või mina tema omi, sest enne kui ta jõudis öelda, et muutusime kalaks või ahviks, olin mina juba ammu delfiin või kõõlusin ahvipärdiku kehas palmi otsas. Tegelikkuses me saime mõlemad infot ühisest infoväljast, kus me mõlemad viibisime. Sama tundsid ka mitmed teised grupis osalejad.

MINE KURSUSTELE: Selgeltnägemise õpetaja Ülar Lindepuu korraldab kursusi algajatele, edasijõudnutele ja süvaõppijatele. Vaata lisa kodulehelt www.iika.ee

Edasi järgnes grupitöö. Pidime võtma paaridesse inimesega, keda kõige vähem teame-tunneme. Paberi peale tuli võõrale kirjutada ühest oma rõõmsamat sorti sündmuse toimumise kuupäev ja aasta. Teine pidi alateadvusest vaatama, millise päevaga on tegemist. Mulle sattus mees, kes kirjutas oma päevaks 9. mai 1978.

Ülar luges taas meditatsiooni ette, pidime rullima lahti pildi mererannast, astuma sellelt otse randa, seejärel kujutlema rongijaama ning paluma vedurijuhil end sõidutada ette antud päeva. Enne kui jõudsin meditatsiooniga pihta hakata, lõi mu silme ette pilt jalgrattast. Edasi läks asi segaseks. Astusin aeda ja seejärel majja, tundsin kodusoojust, rõõmu ja turvatunnet, ümber olid inimesed ja keegi vanem daam istus laua taga, nägin kõike seda põlvede kõrguselt. Minust möödus kass ja seejärel taas laste jalgratas. Kui tuli esinemisvoor, kus pidime oma nägemusi kirjeldama, pelgasin ma, et olen kindlasti ainuke, kes mitte midagi õiget ei näinud, sest mul polnud ju mingit erilist sündmust, vaid täiesti tavaline päev. Minu üllatus oli suur kui mees tunnistas, et sel päeval 36 aasta eest õppis ta jalgrattaga sõitma. Ta oli siis nelja-aastane (mis selgitab ka asjaolu, miks ma kõike madalalt ehk nelja-aastase lapse silmade kõrguselt nägin).  Veel lisas ta, et pani paberile umbmäärase kuupäeva, aga kuna tol päeval olid kõik pereliikmed kodus ja kogu asi tundus pidulikum, võis tegemist olla 9. maiga.

Selgeltnägemine on lihtne

Mina kirjutasin oma kuupäevaks 18.august 2000. Ka mu partner tajus seda päeva õigesti. Juba enne meditatsiooni pakkus ta variante, et see on seotud mu abieluga. Noormees nägi kuusehekki ja meest, kes minu käest kõvasti kinni võttis. Seejärel tunnetas ta nagu me oleksime sellest päevast võtnud viimast. Kõik oligi õige. Olin siis 15 aastane kui mu tulevane abikaasa võttis mind kuuseheki tagant auto peale ning me põrutasime tema sünnipäeva pidama. Pidutsesime hommikuni ning hoidsime käest nagu ei laseks iial enam lahti. Kuigi me sel kuupäeval ei abiellunud, on see tähendusrikas kohtumise kuupäev graveeritud meie abielusõrmuste sisse.

Grupis oli teisigi õnnestujaid, kes tabasid teise inimese sündmuse vaatlemisega täppi.

Kas Ülar täitis meile antud lubaduse ja meist said selgeltnägijad? Jah, võin käe südamele panna ja kinnitada, et Ülari meetodid toimisid.

Tekst: Ilona Karula

Fotod: Kalev Lilleorg

Related Articles

Tiibeti jantrajooga

Jooga läbi liikumise Tiibeti jantrajooga Joogasüsteem, mis aitab luua harmooniat ja tasakaalu sinu keha, energia ja meele tasandil. Tundide ajad neljapäeviti kell 19:00 IIKA keskuses,…

Ylar Lindepuu – puusepp, kes TEAB

Kati – Saara Vatmann (toimetuse poolt korrigeerimata materjal) http://naisteleht.ohtuleht.ee/668176/ylar-lindepuu-puusepp-kes-teab “Meil kõigil esineb hetki, mil hõiskame: “Ma teadsin!” Tegelikult ongi nii. Me kõik oleme selgeltnägijad, teame…

ELU PUU praktiline käsiraamat

Raamatu autor Arkadi Petrov See on energiainformatiivsete harjutuste süsteemi ELU PUU käsiraamatu täiendatud ja parandatud väljaanne. Pärast raamatu esimese trüki ilmumist on aeg selles kirjeldatud…